Näyttelytuloksia 2024

Ykköskissat "Y" 29.6.2024, Hämeenlinna

Tuomarit: 

  • Caroline Stoa (EUR f, EUR n 22, EUR n 24, EUR f 22, EUR f 24, EUR g 24)
  • Juan José Martinez Vizcaino (EUR g, EUR gs, EUR n 23, EUR g 22)

Eurooppalaisia 13 kpl

 

CH Pinkkitassun Babsan (EUR gs)CH
IP CH Katinhännän Adelante (EUR g 22)IP
IP SC Kissakallion Selinda (EUR g 24)IP

Ykköskissat "K" 29.6.2024, Hämeenlinna

Tuomarit: 

  • Martti Peltonen (EUR f, EUR g, EUR n 22)
  • Yan Roca Folch (EUR gs, EUR n 23, EUR n 24, EUR f 24, EUR g 22, EUR g 24, EUR a 03, EUR g 03)
  • Ad de Bruijn (EUR a 24, EUR f 22, EUR e 03)

Eurooppalaisia 16 kpl

 

IC Pikku-Piun Eloisa (EUR f 22)IC
PR IC Pinkkitassun Paula (EUR f 22)PR
PR SC Kissakallion Selinda (EUR g 24)NOM

Satakissa 26.5.2024, Nakkila

Tuomarit: 

  • Katja Patrikainen (EUR a 23, EUR as 23)
  • Pam DelaBar (EUR f 24, EUR g 03)

Eurooppalaisia 4 kpl

 

SP SC Pinkkitassun Yannick JW DSM (EUR a 23)BIS
SP SC Feronian Felicia DSM (EUR f 24)NOM
GIC Pinkkitassun Danny (EUR as 23)NOM

Satakissa 25.5.2024, Nakkila

Tuomarit: 

  • Alena Opatrná (EUR a, EUR ns, EUR n 22, EUR as 23) 
  • Katja Patrikainen (EUR g, EUR f 24, EUR g 24, EUR as 24, EUR g 03)
  • Pam DelaBar (EUR a 23)

Eurooppalaisia 10 kpl

 

PR GIC Kissakallion Sheldon (EUR a)NOM
JCH Pikku-Piun Ölavin Laaban (EUR ns)JCH
SP SC Pinkkitassun Yannick JW DSM (EUR a 23)BIS
IC Pinkkitassun Danny (EUR as 23)NOM
JCH Pikku-Piun Ällösmene (EUR as 24)JCH

Kes-Kis "Peter-Panin" 18.5.2024, Laukaa

Tuomarit: 

  • Marteinn Tausen (EUR n, EUR g, EUR n 22, EUR a 23) 
  • Nathalie Smits-Peelen (EUR f 24, EUR g 24)

Eurooppalaisia 5 kpl

 

SP SC Pinkkitassun Yannick JW (EUR a 23)NOM

Kes-Kis "Arbiter" 18.5.2024, Laukaa

Tuomarit: 

  • Katja Patrikainen (EUR n, EUR a 23, EUR f 24) 
  • Magdalena Kudra (EUR g, EUR n 22, EUR g 24)

Eurooppalaisia 5 kpl

 

SP SC Pinkkitassun Yannick JW (EUR a 23)BIS

ISROK 5.5.2024, Leppävirta

Tuomarit: 

  • Pia Nyman (EUR a 23, EUR g 22, EUR as 23) 
  • Bobby Funk (EUR f 24, EUR gs 23)

Eurooppalaisia 5 kpl

 

SP SC Pinkkitassun Yannick JW (EUR a 23)NOM
IC Pinkkitassun Clarissa (EUR gs 23)IC, NOM

ISROK 4.5.2024, Leppävirta

Tuomarit: 

  • Sanna Hietala (EUR a 23, EUR f 24, EUR g 22) 
  • Bobby Funk (EUR as 23)
  • Magdalena Kudra (EUR gs 23)

Eurooppalaisia 5 kpl

 

CH Pinkkitassun Clarissa (EUR gs 23)NOM

PIROK "Black" 21.4.2024, Ylöjärvi

Tuomarit: 

  • Marco Scalia (EUR n 22) 
  • Marina Vinkel (EUR f 24)
  • Manuela Centamore (EUR g 22, EUR ns 22, EUR ns 24)

Eurooppalaisia 6 kpl

 

JCH Lumihelmen Munkkirinkeli (EUR n 22)JCH
CH Feronian Yasmine (EUgns 22)CH

PIROK "Gold" 21.4.2024, Ylöjärvi

Tuomarit: 

  • Nathalie Smits-Peelen (EUR n 22, EUR ns 22) 
  • Francesco Cinque (EUR f 24)
  • Katja Patrikainen (EUR g 22)

Eurooppalaisia 5 kpl

 

GIC Pikku-Piun Neo (EUR ns 22)NOM
KCH Pikku-Piun Aura (EUR ns 22)KCH

14.4.2024, Liettua

Tuomarit: 

  • Katia Pocci (EUR a 23, EUR as 23)

Eurooppalaisia 2 kpl

 

SP SC Pinkkitassun Yannick JW (EUR a 23)NOM

13.4.2024, Liettua

Tuomarit: 

  • Bobby Funk (EUR a 23) 
  • Robert Nowak (EUR as 23)

Eurooppalaisia 2 kpl

 

SP SC Pinkkitassun Yannick JW (EUR a 23)NOM
IC Pinkkitassun Danny (EUR as 23)NOM

TUROK "Kakola" 6.4.2024, Turku

Tuomarit: 

  • Sebastian Pruchniak (EUR g, EUR n 22, EUR a 23, EUR ns 22, EUR as 23, EUR as 24) 
  • Bobby Funk (EUR ns, EUR f 24, EUR ns 24, EUR g 03)

Eurooppalaisia 13 kpl

 

SP SC Feronian Felicia DSM (EUR f 24)NOM

TUROK "Luostari" 6.4.2024, Turku

Tuomarit: 

  • Arja Martikainen (EUR ns, EUR n 22, EUR g 22, EUR ns 22, EUR as 23, EUR g 03) 
  • Lena Vencliková (EUR a 23, EUR f 24, EUR ns 24, EUR as 24)

Eurooppalaisia 13 kpl

 

Pikku-Piun Ällösmene (EUR as 24)NOM

SUROK "Pinkki" 10.3.2024, Porvoo

Tuomarit: 

  • Marek Chadaj (EUR a, EUR n 22, EUR a 23, EUR f 22, EUR g 22, EUR ns 23, EUR f 02 62) 
  • Sara Ojaniemi (EUR as, EUR n 23, EUR n 24, EUR d 24, EUR f 24, EUR g 24, EUR as 23, EUR gs 23)

Eurooppalaisia 20 kpl

 

CH Pinkkitassun Diva (EUR as)CH
CH Feronian Xanadu (EUR n 22)CH
JCH Pikku-Piun Åliver (EUR n 22)JCH, NOM
SP SC Pinkkitassun Yannick JW (EUR a 23)NOM

SUROK "Musta" 10.3.2024, Porvoo

Tuomarit: 

  • Luigi Comorio (EUR a, EUR n 22, EUR n 23, EUR n 24, EUR d 24, EUR f 22, EUR f 24, EUR g 22, EUR as 23, EUR gs 23) 
  • Henry Hornell (EUR as, EUR a 23, EUR g 24, EUR ns 23, EUR f 02 62)

Eurooppalaisia 20 kpl

 

JCH Pikku-Piun Åliver (EUR n 22)JCH
KCH Katinhännän Etsijä Kallik (EUR d 24)KCH
CH Katinhännän Urho Uneliaan Muisto (EUR ns 23)CH
IC Pinkkitassun Danny (EUR as 23)IC
IC RuusuLinnan Mymmeli (EUR f 02 62)IC

URK 3.3.2024, Siuntio

Tuomarit: 

  • Ksenia Karpinska (EUR g, EUR g 22) 
  • Marcin Biernaczyk (EUR gs, EUR a 23)
  • Juan Jose Martinez Vizcaino (EUR a 23, EUR f 24, EUR ns 23)

Eurooppalaisia 8 kpl

 

SP Kissakallion Sandra (EUR g)NOM
Pinkkitassun Babsan (EUR gs)NOM
SP SC Pinkkitassun Yannick JW (EUR f 24)NOM
JCH Kissankellon Metsänneito (EUR ns 23)JCH

URK 2.3.2024, Siuntio

Tuomarit: 

  • Arja Martikainen (EUR g, EUR n 22, EUR g 22, EUR as 23) 
  • Olga Komissarova (EUR gs, EUR a 23, EUR f 24)

Eurooppalaisia 8 kpl

 

SP Kissakallion Sandra (EUR g)NOM
SP SC Feronian Felicia DSM (EUR f 24)BIS
SP SC Feronian Felicia DSM (EUR f 24)BOX-vet
JCH Feronian Yasmine (EUR g 22)NOM
CH Pinkkitassun Danny (EUR as 23)NOM

Ery-Syd 28.1.2024, Helsinki

Tuomarit: 

  • Sara Ojaniemi (EUR g, EUR as, EUR n 23, EUR a 22) 
  • Olga Komissarova (EUR n 22, EUR a 23, EUR g 22)
  • Vladimir Isakov (EUR d 22, EUR d 24, EUR as 23, EUR gs 23)
  • Anna Wilczek (EUR ns 23)

Eurooppalaisia 15 kpl

 

Pinkkitassun Diva (EUR as)NOM
Feronian Xanadu (EUR n 22)NOM
GIP Katinhännän Kielo Kanteletar (EUR n 23)NOM
JCH Lumihelmen Marenkileivos (EUR a 22)JCH
SP SC Pinkkitassun Yannick JW (EUR a 23)NOM
IP GIC Pinkkitassun Yvonne (EUR a 23)NOM
JCH Silkkiturkin Xiaomi (EUR d 22)JCH, NOM
Katinhännän Etsijä Kallik (EUR d 24)BIS
PR CH Katinhännän Adelante (EUR g 22)PR
CH Pinkkitassun Danny (EUR as 23)NOM
CH Pinkkitassun Clarissa (EUR gs 23)NOM

Ery-Syd 27.1.2024, Helsinki

Tuomarit: 

  • Yan Roca Folch (EUR g, EUR as, EUR a 23, EUR g 22) 
  • Lena Vencliková (EUR a 23, EUR ns 23, EUR as 23, EUR fs 22, EUR f 24, EUR gs 23)

Eurooppalaisia 9 kpl

 

IP GIC Pinkkitassun Yvonne (EUR a 23)NOM
JCH Feronian Yasmine (EUR g 22)JCH, NOM
CH Pinkkitassun Danny (EUR as 23)CH, NOM
CH Pinkkitassun Clarissa (EUR gs 23)CH

Rurok "Selma" 20.1.2024, Karkkila

Tuomarit: 

  • Elin Hoffner (EUR ns, EUR n 23, EUR a 23, EUR d 22, EUR f 22, EUR f 24, EUR g 24, EUR as 24, EUR fs 22) 
  • Kai Ruonala (EUR n 22, EUR n 24, EUR a 22, EUR ns 22, EUR ns 23)

Eurooppalaisia 22 kpl

 

Pikku-Piun Åliver (EUR n 22)NOM
Pikku-Piun Öivan Matti (EUR n 22)BIV, NOM
CH Pikku-Piun Shrek (EUR n 24)BIS
CH Pikku-Piun Fiona (EUR n 24)NOM
Saunakissan Cluedo (EUR a 22)NOM
IP GIC Pinkkitassun Yvonne (EUR a 23)BIS
CH Shakina's Eviee (EUR fs 22)CH

Rurok "Kyösti" 20.1.2024, Karkkila

Tuomarit: 

  • Wendel Stoop (EUR ns, EUR n 22, EUR n 24, EUR a 22, EUR g 22, EUR ns 23) 
  • Olga Komissarova (EUR n 23, EUR a 23, EUR d 22, EUR f 22, EUR f 24, EUR ns 22, EUR as 24)

Eurooppalaisia 21 kpl

 

Pikku-Piun Öivan Matti (EUR n 22)BIV
PR IC Lumihelmen Lempeä Leipuri (EUR n 22)PR
PR Pikku-Piun Ramone (EUR ns 23)PR

14.1.2024, Gdynia, Puola

Tuomarit: 

  • Juan José Martinez-Vizcaino (EUR a 23)
  • Grazyna Laskowska-Malaga (EUR as 23)

Eurooppalaisia 2 kpl

 

SP SC Pinkkitassun Yannick JW (EUR a 23)BIS
JCH Pinkkitassun Danny (EUR as 23)NOM

13.1.2024, Gdynia, Puola

Tuomarit: 

  • Daria Lukasik-Weber (EUR as 23)
  • Grazyna Laskowska-Malaga (EUR a 23)

Eurooppalaisia 2 kpl

 

SP SC Pinkkitassun Yannick JW (EUR a 23)BIS
JCH Pinkkitassun Danny (EUR as 23)JCH, NOM

7.1.2024, Ostrava, Tsekki

Tuomarit: 

  • Laura Scholten (EUR a 23, EUR as 23)

Eurooppalaisia 2 kpl

 

SP SC Pinkkitassun Yannick JW (EUR a 23)BIS
Pinkkitassun Danny (EUR as 23)NOM

6.1.2024, Ostrava, Tsekki

Tuomarit: 

  • Marek Chadaj (EUR a 23, EUR as 23)

Eurooppalaisia 2 kpl

 

SP SC Pinkkitassun Yannick JW (EUR a 23)SP, BIS
Pinkkitassun Danny (EUR as 23)NOM