Näyttelytuloksia 2023
Päivitetty 25.11.2023
Turok "Aurajoki" 25.11.2023, Turku
Tuomarit: Steven L. Jones (EUR a, EUR ns, EUR d 22), Anne Paloluoma (EUR g, EUR n 22, EUR a 23, EUR g 22, EUR ns 23, EUR ns 24, EUR gs 23), Dietmar Sagurski (EUR n 23, EUR a 22, EUR as 24), Grazyna Laskowska-Malaga (EUR n 24, EUR f 24, EUR g 24, EUR ns 22, EUR as 23)
Eurooppalaisia 29 kpl
Pikku-Piun Åliver (EUR n 22) | BIV, NOM |
IC Pikku-Piun Fiona (EUR n 24) | IC |
Lumihelmen Marenkileivos (EUR a 22) | NOM |
PR GIC Pinkkitassun Yvonne (EUR a 23) | NOM |
GIC Pikku-Piun Neo (EUR ns 22) | NOM |
Turok "Airisto" 25.11.2023, Turku
Tuomarit: Minna Krogh (EUR a, EUR n 24, EUR a 22, EUR d 22, EUR f 24, EUR g 22, EUR as 24), Karja Patrikainen (EUR ns, EUR n 23, EUR a 23, EUR g 24, EUR ns 24, EUR as 23, EUR g 23), Marek Chadaj (EUR n 22, EUR ns 22, EUR ns 23)
Eurooppalaisia 23 kpl
GIP SC Pinkkitassun Yannick JW (EUR a 23) | NOM |
IP GIC Pinkkitassun Yvonne (EUR a 23) | IP, NOM |
PR SC Lumihelmen Giulio Gatti (EUR ns 23) | PR |
Birka Kattklubb "Röd" 19.11.2023, Södertälje
Tuomarit: Charles Spijker (EUR n, EUR a 23, EUR f 22, EUR as 23), Dietmar Sagurski (EUR n 22, EUR ns 22, EUR ns 24), Mira Fonsén (EUR n 24, EUR d 24)
Eurooppalaisia 14 kpl
GIP SC Pinkkitassun Yannick JW (EUR a 23) | NOM |
Birka Kattklubb "Blå" 19.11.2023, Södertälje
Tuomarit: Veikko Saarela (EUR n, EUR n 24, EUR f 22, EUR ds 23), Glenn Sjöbom (EUR n 22, EUR a 23, EUR as 23), Satu Hämäläinen (EUR ns 22, EUR ns 24)
Eurooppalaisia 14 kpl
GIP SC Pinkkitassun Yannick JW (EUR a 23) | NOM |
Felix 12.11.2023, Tallinna
Tuomarit: Marina Vinkel (EUR f 22, EUR a 23, EUR n 23, EUR g 24)
Eurooppalaisia 4 kpl
SP SC Feronian Neilikka (EUR f 22) | SP |
GIP Katinhännän Kielo Kanteletar (EUR n 23) | BIS |
SC Kissakallion Selinda (EUR g 24) | SC |
Felix 11.11.2023, Tallinna
Tuomarit: Sara Ojaniemi (EUR a 23, EUR n 23, EUR g 24)
Eurooppalaisia 3 kpl
IP GIC Pikku-Piun Ihana Ilona (EUR a 23) | IP |
GIP Katinhännän Kielo Kanteletar (EUR n 23) | GIP, BIS |
Poh-Kis Kansallinen näyttely 5.11.2023, Seinäjoki
Tuomarit: Anne Paloluoma (EUR n, EUR ns 23, EUR as 23, EUR g 02 64), Arja Martikainen (EUR n 22, EUR e 03)
Eurooppalaisia 6
Perhe Felix Fossa (EUR n) | BIS |
SC Lumihelmen Giulio Gatti (EUR ns 23) | BIS-vet |
Pinkkitassun Danny (EUR as 23) | BIS |
CH Waputtaren Fluffy Stufful (EUR e 03) | CH, NOM |
Waputtaren Love Cherry Motion (EUR g 02 64) | BIS |
Poh-Kis Kansallinen näyttely 4.11.2023, Seinäjoki
Tuomarit: Jaana Jyrkinen (EUR n 22, EUR fs 22), Arja Martikainen (EUR n 24, EUR ns 23, EUR as 23)
Eurooppalaisia 4
CH Katinhännän Perässähiihtäjä Kerttu (EUR n 22) | CH |
SC Lumihelmen Giulio Gatti (EUR ns 23) | BIS-vet |
Pinkkitassun Danny (EUR as 23) | BIS |
URK 22.10.2023, Riihimäki
Tuomarit: Marina Vinkel (EUR f, EUR d 22, EUR a 23), Sanna Hietala (EUR as, EUR f 22, EUR f 24, EUR as 23)
Eurooppalaisia 9
Feronian Xanadu (EUR n 22) | NOM |
GIP SC Pinkkitassun Yannick JW (EUR a 23) | BIS |
SP SC Feronian Felicia DSM (EUR f 24) | NOM |
Pinkkitassun Danny (EUR as 23) | NOM |
URK 21.10.2023, Riihimäki
Tuomarit: Sebastian Pruchniak (EUR f, EUR d 22), Katia Pocci (EUR g, EUR as, EUR a 23, EUR f 22, EUR f 24, EUR as 23, EUR fs 24), Luigi Comorio (EUR n 22, EUR a 22, EUR g 22)
Eurooppalaisia 16
Silkkiturkin Xiaomi (EUR d 22) | NOM |
Lustily Kulo (EUR d 22) | NOM |
IP Kissakallion Thilda (EUR f 24) | IP |
Isrok 94. näyttely 7.10.2023, Kuopio
Tuomarit: Kristof Van Roy (EUR f 24), Anne Paloluoma (EUR g 22, EUR e 03)
Eurooppalaisia 4
PR Kissakallion Thilda (EUR f 24) | BIS |
YkkösKissat 23.9.2023, Hämeenlinna
Tuomarit: Ulrika Eriksson (EUR e, EUR g, EUR n 22, EUR n 23, EUR g 24, EUR ns 23), Liz Parry (EUR n 24, EUR a 23, EUR f 22, EUR f 24)
Eurooppalaisia 14 kpl
Pikku-Piun Åliver (EUR n 22) | NOM |
PR Kuukissan Glaucus (EUR ns 23) | PR |
Ery-Syd 17.9.2023, Helsinki
Tuomarit: Bobby Funk (EUR g, EUR n 22, EUR n 23, EUR a 23, EUR f 23, EUR g 22, EUR ns 23, EUR es 23), Pia Nyman (EUR n 24, EUR f 22, EUR as 23), Martin Urban (EUR f 24, EUR f 02 62)
Eurooppalaisia 16 kpl
IC RuusuLinnan Jääusva (EUR g) | IC |
IP Katinhännän Kielo Kanteletar (EUR na23) | NOM |
GIC Kissakallion Sheridan (EUR n 24) | NOM |
GIP SC Pinkkitassun Yannick JW (EUR a 23) | NOM |
IC Feronian Vadelma JW (EUR f 22) | IC |
PR Kissakallion Thilda (EUR f 24) | PR |
Pinkkitassun Danny (EUR as 23) | BIS |
Ery-Syd 16.9.2023, Helsinki
Tuomarit: Martin Urban (EUR a, EUR n 23, EUR a 23, EUR a 24, EUR d 22, EUR f 23, EUR es 23), Donatella Mastrangelo (EUR g, EUR n 22), Sebastian Pruchniak (EUR n 24, EUR a 22, EUR g 22), Arja Martikainen (EUR f 22, EUR f 24, EUR ns 23, EUR as 23, EUR f 02 62)
Eurooppalaisia 26 kpl
CH Pikku-Piun Xanten (EUR a) | CH |
Lustily Kajo (EUR n 22) | BIV, NOM |
IP Katinhännän Kielo Kanteletar (EUR na23) | NOM |
GIP SC Pinkkitassun Yannick JW (EUR a 23) | NOM |
PR GIC Pikku-Piun Ihana Ilona (EUR a 23) | PR |
PR Katinhännän Wham Rap (EUR a 24) | PR |
IC Aurinkokiven Dallas (EUR d 22) | IC, NOM |
Silkkiturkin Xiaomi (EUR d 22) | BIV |
SP SC Feronian Felicia DSM (EUR f 24) | NOM |
Katinhännän Urho Uneliaan muisto (EUR ns 23) | NOM |
Pinkkitassun Danny (EUR as 23) | BIS |
PR CH Pinkkitassun Violet (EUR es 23) | PR |
Pirok 3.9.2023, Tampere
Tuomarit: Hannah Jensen (EUR g, EUR f 22, EUR f 02 62), Ad de Bruijn (EUR f 24, EUR g 22, EUR g 24, EUR n 03)
Eurooppalaisia 8 kpl
Feronian Yasmine (EUR g 22) | NOM |
Pirok 2.9.2023, Tampere
Tuomarit: Martin Kabina (EUR g, EUR a 23, EUR f 22, EUR f 24, EUR n 03, EUR d 03, EUR f 02 62, EUR f 03), Michael Edström (EUR as, EUR g 24, EUR g 03)
Eurooppalaisia 14 kpl
CH Kissakallion Thilde (EUR f 22) | CH |
Feronian Xenia (EUR f 22) | BIV, NOM |
GIC Kissakallion Selinda (EUR g 24) | NOM |
Rurok "Selma" 26.8.2023, Karkkila
Tuomarit: Ireneusz Pruchniak (EUR a, EUR g, EUR a 23, EUR d 22, EUR f 22, Marco Scalia (EUR as, EUR n 22, EUR n 23, EUR n 24, EUR f 23, EUR f 24, EUR g 24, EUR ns 23, EUR ns 24, EUR f 02 62)
Eurooppalaisia 19 kpl
Feronian Yön Kuningatar (EUR f 22) | BIV |
Rurok "Kyösti" 26.8.2023, Karkkila
Tuomarit: Tatyana Moraru-Puranen (EUR a, EUR g, EUR as, EUR n 22, EUR n 24, EUR a 23, EUR f 23, EUR f 24, EUR g 24, EUR ns 22), Yan Roca-Folch (EUR f, EUR n 23, EUR d 22, EUR f 22, EUR ns 23, EUR ns 24, EUR f 02 62)
Eurooppalaisia 21 kpl
IC Silkkiturkin Wictoria (EUR f) | IC |
PR GIC Pinkkitassun Yvonne (EUR a 23) | PR |
Feronian Yön Kuningatar (EUR f 22) | BIV, BIS |
CH RuusuLinnan Mymmeli (EUR f 02 62) | CH |
Surok 6.8.2023, Vantaa
Tuomarit: Sirpa Lindelöf (EUR n, EUR n 22, EUR as 23, EUR a 23, EUR f 24, EUR g 22, EUR f 02 62), Dorte Kaae (EUR f, EUR n 23, EUR f 22, EUR g 24, EUR ns 22), Marianne Roth (EUR g, EUR as, EUR n 24, EUR d 22, EUR f 23, EUR ns 23, EUR es 23, EUR gs 23)
Eurooppalaisia 31 kpl
CH Pikku-Piun Xanthi (EUR n) | CH |
CH Pikku-Piun Shrek (EUR n 24) | BIV, NOM |
Pinkkitassun Danny (EUR as 23) | NOM |
GIP SC Pinkkitassun Yannick JW (EUR a 23) | NOM |
IP IC Pikku-Piun Älsa (EUR a 23) | IP |
GIC Pinkkitassun Yvonne (EUR a 23) | BIV, NOM |
PR IC Pikku-Piun Hulda Hirmuinen (EUR f 22) | PR |
CH Katinhännän Adelante (EUR g 22) | CH |
Pinkkitassun Clarissa (EUR gs 23) | NOM |
Surok 5.8.2023, Vantaa
Tuomarit: Donatella Mastrangelo (EUR f, EUR as, EUR as 23, EUR a 23, EUR a 24, EUR f 22, EUR ns 22), Robert Nowak (EUR g, EUR d 22, EUR f 24, EUR g 24, EUR ns 23, EUR es 23), Ulrika Eriksson (EUR n 22, EUR a 22, EUR f 23, EUR g 22, EUR gs 23, EUR f 02 62)
Eurooppalaisia 27 kpl
CH RuusuLinnan Jääusva (EUR g) | CH |
Pinkkitassun Danny (EUR as 23) | NOM |
Silkkiturkin Xiaomi (EUR d 22) | BIV |
CH Feronian Vadelma JW (EUR f 22) | CH |
Porok "B" 2.7.2023, Kempele
Tuomarit: Anne Paloluoma (EUR f), Britta Busse (EUR a 23, EUR e 03), Fabio Brambilla (EUR g 02 64)
Eurooppalaisia 5 kpl
Pinkkitassun Danny (EUR a 23) | NOM |
GIP SC Pinkkitassun Yannick JW (EUR a 23) | GIP |
Porok "A" 1.7.2023, Kempele
Tuomarit: Gianfranco Mantovani (EUR f), Glenn Sjöbom (EUR a 23, EUR g 02 64), Ksenia Karpinska (EUR e 03)
Eurooppalaisia 5 kpl
Pinkkitassun Danny (EUR a 23) | NOM |
Ykköskissat "B" 10.6.2023, Hämeenlinna
Tuomarit: Anne Paloluoma (EUR n, EUR f 24), Luigi Comorio (EUR a, EUR n 22, EUR a 23, EUR d 22, EUR f 23, EUR as 23), Fabio Brambilla (EUR f, EUR n 23, EUR e 22, EUR f 22, EUR e 01 62), Martti Peltonen (EUR g, EUR n 24)
Eurooppalaisia 18 kpl
Pinkkitassun Danny (EUR a 23) | NOM |
IP SC Pinkkitassun Yannick JW (EUR a 23) | BIS |
SP Kontukatin Adalmiina (EUR f 23) | SP |
SP SC Feronian Felicia DSM (EUR f 24) | NOM |
Ykköskissat "A" 10.6.2023, Hämeenlinna
Tuomarit: Jørgen Billing (EUR n, EUR n 24, EUR f 23, EUR f 24, EUR e 01 62, EUR e 03), Marco Scalia (EUR a, EUR f, EUR g, EUR a 23, EUR d 22, EUR f 22, EUR ns 22, EUR as 23), Hannah Jensen (EUR n 22, EUR n 23), Olga Komissarova (EUR e 22)
Eurooppalaisia 21 kpl
PR SC RuusuLinnan Cool G. (EUR n) | PR |
CH Wawe's My B3 Marzellina (EUR f) | CH |
Feronian Vadelma (EUR f 22) | NOM |
SP SC Feronian Felicia DSM (EUR f 24) | NOM |
Felix 4.6.2023, Tallinna
Tuomarit: Vladimir Isakov (EUR ns 22), Jurgita Gustaitiene (EUR ns 24)
Eurooppalaisia kpl
IC Pikku-Piun Toivo (EUR ns 24) | IC |
Felix 3.6.2023, Tallinna
Tuomarit: Marek Chadaj (EUR f 23), Marina Vinkel (EUR ns 22), Marek Chadaj (EUR ns 24)
Eurooppalaisia kpl
GIP Kontukatin Adalmiina (EUR f 23) | NOM |
GIC Pikku-Piun Neo (EUR ns 22) | GIC, NOM |
Isrok 92. näyttely 21.5.2023, Kuopio
Tuomarit: Martin Urban (EUR n 22, EUR f 24, EUR a 03), Katja Patrikainen (EUR f 22, EUR ns 22, EUR g 02 64)
Eurooppalaisia 7 kpl
Feronian Vadelma (EUR f 22) | BIS |
Waputtaren Love Cherry Motion (EUR g 02 64) | NOM |
Isrok 91. näyttely 21.5.2023, Kuopio
Tuomarit: Kaisa Savolainen (EUR g, EUR n 22, EUR f 22, EUR e 03), Sara Ojaniemi (EUR f 24, EUR ns 22, EUR a 03)
Eurooppalaisia 8 kpl
PR Lyydian Huu Haa Ompelija (EUR g) | PR |
Feronian Vadelma (EUR f 22) | BIS |
Rurok "Selma" 22.4.2023, Karkkila
Tuomarit: Henry Hornell (EUR n 22, EUR n 23, EUR f 24, EUR ns 24), Magdalena Kudra (EUR a 22, EUR a 23, EUR f 22)
Eurooppalaisia 9 kpl
IP Pinkkitassun William (EUR n 22) | IP |
Feronian Vadelma (EUR f 22) | BIS |
Rurok "Kyösti" 22.4.2023, Karkkila
Tuomarit: Anna Wilczek (EUR n 22, EUR n 23), Sebastian Pruchniak (EUR a 22, EUR a 23, EUR f 22, EUR f 24, EUR ns 24, EUR es 24)
Eurooppalaisia 10 kpl
Feronian Vadelma (EUR f 22) | BIS |
PR Pinkkitassun Zoltán (EUR es 24) | PR |
Kes-Kis "Toini" 16.4.2023, Laukaa
Tuomarit: Veikko Saarela (EUR f 22, EUR a 03), Ad de Bruijn (EUR f 24, EUR d 02 62, EUR e 01 62, EUR e 03, EUR g 02 64)
Eurooppalaisia 8 kpl
Feronian Vadelma (EUR f 22) | BIS |
Kes-Kis "Mirjami" 16.4.2023, Laukaa
Tuomarit: Ksenia Karpinska (EUR f 22, EUR d 02 62), Martti Peltonen (EUR f 24)
Eurooppalaisia 4 kpl
Feronian Vadelma (EUR f 22) | BIS |
Turok "Toriparkki" 2.4.2023, Turku
Tuomarit: Jaroslav Pánek (EUR n, EUR a, EUR a 23, EUR f 22, EUR f 24, EUR ns 24), Joeri Vanrusselt (EUR n 22, EUR n 24, EUR f 23, EUR ns 23, EUR fs 22, EUR gs 23), Nathalie Smits-Peelen (EUR ns 22)
Eurooppalaisia 16 kpl
CH Pikku-Piun Shrek (EUR n 24) | NOM |
Feronian Vadelma (EUR f 22) | BIS |
CH Pikku-Piun Toivo (EUR ns 24) | NOM |
Shakina's Eviee (EUR fs 22) | NOM |
Turok "Funikulaari" 2.4.2023, Turku
Tuomarit: Magdalena Kudra (EUR n, EUR n 22, EUR n 24, EUR f 24, EUR fs 22), Yulia Skabovska (EUR a, EUR a 23, EUR d 22, EUR f 22, EUR ns 23, EUR ns 24, EUR gs 23), Lena Vencliková (EUR ns 22)
Eurooppalaisia 16 kpl
CH Pikku-Piun Shrek (EUR n 24) | CH NOM |
SP SC Feronian Felicia DSM (EUR f 24) | BIS |
CH Pikku-Piun Toivo (EUR ns 24) | CH, NOM |
Ery-Syd 26.3.2023, Helsinki
Tuomarit: Manuela Wijbrands (EUR n 23, EUR a 23, EUR d 22, EUR f 24), Elin Hoffner (EUR e 22, EUR f 22, EUR f 23), Anna Wijbrands (EUR ns 24)
Eurooppalaisia 8 kpl
CH Pinkkitassun Zofia (EUR a 23) | NOM |
Feronian Vadelma (EUR f 22) | BIS |
SP SC Feronian Felicia DSM (EUR f 24) | NOM |
Ery-Syd 25.3.2023, Helsinki
Tuomarit: Anna Wijbrands (EUR n 22, EUR n 23, EUR a 23, EUR a 24, EUR d 22, EUR f 24), Elin Hoffner (EUR e 22), Bobby Funk (EUR f 22, EUR ns 23, EUR ns 24), Manuela Centamore (EUR f 23, EUR es 24, EUR gs 23)
Eurooppalaisia 15 kpl
RuusuLinnan Loitsu (EUR n 23) | NOM |
PR CH RuusuLinnan Ingrid (EUR n 23) | PR, NOM |
CH Aurinkokiven Dallas (EUR d 22) | CH |
CH Aurinkokiven Denver (EUR e 22) | CH |
Feronian Vadelma (EUR f 22) | BIS |
GIP SC Feronian Neilikka (EUR f 22) | NOM |
Pinkkitassun Clarissa (EUR gs 23) | BIS |
Pirok "Red" 11.3.2023, Ylöjärvi
Tuomarit: Robert Nowak (EUR a 23, EUR ns 23), Adrian Alexandru Dragota (EUR f 22, EUR f 24)
Eurooppalaisia 3 kpl
Feronian Vadelma (EUR f 22) | NOM |
Pirok "Black" 11.3.2023, Ylöjärvi
Tuomarit: Sanna Hietala (EUR a 23, EUR f 22, f 24), Linda Knýová (EUR ns 23)
Eurooppalaisia 4 kpl
Feronian Vadelma (EUR f 22) | NOM |
POH-KIS "Hawk" 12.2.2023, Kauhava
Tuomarit: Lena Vencliková (EUR a 22, EUR f 22), Michael Edström (EUR f 24, EUR e 02 62)
Eurooppalaisia 4 kpl
Feronian Vadelma (EUR f 22) | BIS |
CH Waputtaren Rasseli Hopsansaanpoika (EUR e 02 62) | CH |
POH-KIS "Valentine" 12.2.2023, Kauhava
Tuomarit: Jaana Jyrkinen (EUR a 22, EUR f 22, EUR f 24), Nathalie Smits-Peelen (EUR e 02 62)
Eurooppalaisia 4 kpl
Feronian Vadelma (EUR f 22) | BIS |
SP SC Feronian Felicia DSM (EUR f 24) | NOM |
Surok "Black" 28.1.2023, Porvoo
Tuomarit: Martti Peltonen (EUR n, EUR n 22, EUR n 23, EUR n 24, EUR a 22, EUR e 22, EUR f 22, EUR ns 22, EUR ns 24), Sabine Mösch (EUR a, EUR f, EUR g, EUR a 23, EUR a 24, EUR d 22, EUR f 24, EUR g 24, EUR f 02 62)
Eurooppalaisia 20 kpl
Pikku-Piun Xanten (EUR a) | NOM |
CH RuusuLinnan Ingrid (EUR n 23) | NOM |
CH Pikku-Piun Orvokki (EUR a 22) | CH, NOM |
Katinhännän Wham Rap EUR a 24) | NOM |
Feronian Vadelma (EUR f 22) | BIS |
Surok "Pink" 28.1.2023, Porvoo
Tuomarit: Katja Patrikainen (EUR n, EUR f, EUR g, EUR a 22, EUR d 22, EUR f 22, EUR f 24, EUR ns 23, EUR es 24), Anne Paloluoma (EUR a, EUR n 22, EUR n 23, EUR n 24, EUR a 23, EUR e 22, EUR g 24, EUR ns 22, EUR ns 24, EUR f 02 62)
Eurooppalaisia 19 kpl
IC Lumihelmen Lempeä Leipuri (EUR n 22) | NOM |
PR SC Pinkkitassun Yannick JW (EUR a 23) | PR |
Aurinkokiven Dallas (EUR d 22) | NOM |
Feronian Vadelma (EUR f 22) | BIS |
RuusuLinnan Mymmeli (EUR f 02 62) | NOM |
Rurok 1.1.2023, Karkkila
Tuomarit: Ireneusz Pruchniak (EUR g, EUR a 23, EUR f 24), Marco Scalia (EUR f 22, EUR g 24)
Eurooppalaisia 2 kpl
SC Pinkkitassun Yannick JW (EUR a 23) | NOM |
SP SC Feronian Felicia DSM (EUR f 24) | NOM |