Näyttelytulosseuranta 2019

Päivitetty - Uppdaterad - Updated 11.8.2019

Tällä sivulla seurataan suomalaisten eurooppalaiskissojen näyttelymenestystä sen mukaan, miten tuloksia saadaan tietoon (eli epävirallisesti). 

Tulosseurannassa huomioitavat tulokset ja niistä saatavat pisteet:

  • Värin Paras (BIV) 100 pistettä
  • Tuomarin Paras (NOM) 110 pistettä
  • Kategorian Paras (BIS) 130 pistettä
  • Kategorian Paras Veteraani (BIS-Vet) 25 pistettä
  • Kategorian Paras BOX-Veteraani (Vet I) 20 pistettä

 

Tähän mennessä huomioidut näyttelyt:

Hämeenlinnna 26.-27.1.2019

Pori 3.2.2019

Siuntio 2.-3.3.2019

Kokkola 9.3.2019

Helsinki 16.-17.3.2019

Jyväskylä 23.-24.3.2019

SW Turku 13.-14.4.2019

Nummela 20.-21.4.2019

Hartola 27.-28.4.2019

Ylöjärvi 25.5.2019

Harstad 25.-26.5.2019

Helsinki 8.-9.6.2019

Tallinna 8.6.2019

Kuopio 15.-16.6.2019

Kempele 6.-7.7.2019

Hämeenlinna 20.-21.7.2019

Rauma 10.-11.8.2019