Näyttelytulosseuranta 2018

Päivitetty - Uppdaterad - Updated 2.12.2018

Tällä sivulla seurataan suomalaisten eurooppalaiskissojen näyttelymenestystä sen mukaan, miten tuloksia saadaan tietoon (eli epävirallisesti). 

Tulosseurannassa huomioitavat tulokset ja niistä saatavat pisteet:

  • Värin Paras (BIV) 100 pistettä
  • Tuomarin Paras (NOM) 110 pistettä
  • Kategorian Paras (BIS) 130 pistettä
  • Kategorian Paras Veteraani (BIS-Vet) 25 pistettä
  • Kategorian Paras BOX-Veteraani (Vet I) 20 pistettä

 

Tähän mennessä huomioidut näyttelyt:

Tallinna 13.-14.1.2018

Kempele 20.-21.1.2018

Lahti 27.-28.1.2018

Pori 3.-4.2.2018

Helsinki 17.-18.2.2018

Siuntio 3.-4.3.2018

Jyväskylä 24.-25.3.2018

Turku 7.-8.4.2018

Helsinki 21.-22.4.2018

Hartola 28.-29.4.2018

Lapua 12.-13.5.2018

Ylöjärvi 19.5.2018

Baltic Winner Tallinna 9.-10.6.2018

Kuopio 16.-17.6.2018

Skellefteå 16.-17.6.2018

Uppsala 16.-17.6.2018

Kalmar 30.6.-1.7.2018

Kempele 7.-8.7.2018

Kerava 14.-15.7.2018

Pieksämäki 4.-5.8.2018

Tallinna 18.8.2018 (sen mukaan mitä on ilmoitettu)

Vantaa 25.-26.8.2018

Tampere 1.-2.9.2018

Helsinki 22.-23.9.2018

Askola 29.-30.9.2018

Hartola 13.-14.10.2018

WW Tampere 27.-28.10.2018

Turku 24.-25.11.2018

Kuopio 1.-2.12.2018

 

 

Pisteisiin otetaan mukaan kolme parasta tulosta, Vuoden eurooppalainen -kilpailussa tehtävällä tavalla. Lisäksi näkyvät lisäpistelaskentaa varten muutkin VP/TP/KP-tulokset. Sivulla on mukana myös kissoja jotka eivät ole Suomen Eurooppalaiskissarengas ry:n  jäsenten omistamia, mutta yhdistyksen parhaiden valinnoissa ne luonnollisesti jäävät pois.

Vuoden 2017 alusta huomioidaan vain yksi ulkomaan tulos kissaa kohti. Pisteisiin on laskettu vain paras ulkomainen tulos, vaikka kaikki näkyvätkin tulosseurannassa.