Näyttelytuloksia 2022

Päivitetty - Uppdaterat - Updated 13.11.2022

Isrok "90" 12.11.2022, Kuopio

Tuomarit: Katja Patrikainen (EUR g, EUR n 22, EUR f 24), Carin Sahlberg (EUR f 22)

Eurooppalaisia 5 kpl

Kissakallion Thilde (EUR f 22)NOM

Isrok "89" 12.11.2022, Kuopio

Tuomarit: Sanna Hietala (EUR g, EUR n 22, EUR f 24), Arja Martikainen (EUR f 22)

Eurooppalaisia 5 kpl

IP SC Feronian Neilikka (EUR f 22)BIS
Kissakallion Thilda (EUR f 24)NOM

URK 23.10.2022, Riihimäki

Tuomarit: Anna Wijbrands (EUR a 22, EUR a 23, EUR f 24), Luigi Comorio (EUR f 22, EUR f 23, EUR g 24)

Eurooppalaisia 9 kpl

GIC Pikku-Piun Gregory Peck (EUR a 22)NOM

URK 22.10.2022, Riihimäki

Tuomarit: Nathalie Smits-Peelen (EUR d, EUR a 22, EUR a 23, EUR a 24, EUR d 22, EUR f 24), Bobby Funk (EUR ds, EUR n 23, EUR f 22, EUR g 22), Ad de Bruijn (EUR e 22, EUR f 23, EUR g 24)

Eurooppalaisia 16 kpl

GIC Kissakallion Selinda (EUR g 24)GIC, NOM
CH Pinkkitassun Zofia (EUR a 23)CH

Pirok 9.10.2022, Tampere

Tuomarit: Manuela Centamore (EUR g, EUR a 22, EUR f 24, EUR ns 22), Anna Wijbrands (EUR f 22), Marcin Biernaczyk (EUR ns 23)

Eurooppalaisia 7 kpl

SP Kissakallion Sandra (EUR g)SP
Kissakallion Thilda (EUR f 24)NOM

Pirok 8.10.2022, Tampere

Tuomarit: Nathalie Smits-Peelen (EUR a, EUR g, EUR e 22, EUR f 22, EUR ns 22, EUR ns 24), Britta Busse (EUR ns, EUR a 23, EUR f 23, EUR f 24), Marco Scalia (EUR d 22)

Eurooppalaisia 15 kpl

IC Pikku-Piun Neo (EUR ns 22)IC
Pikku-Piun Toivo (EUR ns 24)NOM

Ery-Syd 2.10.2022, Helsinki

Tuomarit: Sara Ojaniemi (EUR w 62, EUR g, EUR e 22, EUR f 22, EUR f 24, EUR g 24, EUR as 23), Carin Sahlberg (EUR n 22, EUR n 23, EUR a 23, EUR d 22, EUR f 23, EUR ns 23, EUR a 23)

Eurooppalaisia 16 kpl

Aurinkokiven Denver (EUR e 22)NOM

Ery-Syd 1.10.2022, Helsinki

Tuomarit: Martin Urban (EUR d, EUR g, EUR ns, EUR n 22, EUR n 24, EUR a 23, EUR a 24, EUR f 22, EUR f 23, EUR g 24, EUR ns 22), Anna Wilczek (EUR f 24)

Eurooppalaisia 13 kpl

GIP Kontukatin Adalmiina (EUR f 23)NOM

Ykköskissat "B" 18.9.2022, Hartola

Tuomarit: Isabelle Maillard Chiavuzzo (EUR e, EUR n 23, EUR a 22, EUR a 23, EUR e 22, EUR f 24, EUR n 03, EUR a 03), Minna Krogh (EUR g, EUR n 22, EUR d 22, EUR g 24, EUR ns 22)

Eurooppalaisia 11 kpl

IP Katinhännän Kielo Kanteletar (EUR n 22)IP
Aurinkokiven Dallas (EUR d 22)NOM
GIP CH Pikku-Piun UB40 (EUR ns 22)GIP
IP CH Waputtaren Emeljan (EUR n 03)IP

Ykköskissat "A" 18.9.2022, Hartola

Tuomarit: Britta Busse (EUR e, EUR g, EUR d 22, EUR e 22, EUR g 24, EUR n 03, EUR a 03), Manuela Centamore (EUR n 22, EUR n 23, EUR a 22, EUR a 23, EUR f 24, EUR ns 22)

Eurooppalaisia 11 kpl

PR Pinkkitassun William (EUR n 22)PR
SC Pinkkitassun Yannick JW (EUR a 23)BIS

Poh-Kis "Tango" 3.9.2022, Seinäjoki

Tuomarit: Magdalena Kudra (EUR a, EUR ns 22, EUR ns 24, EUR n 03), Mira Fonsén (EUR g, EUR a 22, EUR f 24)

Eurooppalaisia 5 kpl

SP SC Feronian Felicia DSM (EUR f 24)BIS

Poh-Kis "Rock" 3.9.2022, Seinäjoki

Tuomarit: Minna Krogh (EUR a, EUR a 22), Sanna Hietala (EUR g, EUR ns 22, EUR ns 24), Jurgita Gustaitiene (EUR f 24, EUR n 03)

Eurooppalaisia 5 kpl

PR Katinhännän Daltonin-muori (EUR a)PR
GIP Kissakallion Sandra (EUR g)NOM
SP SC Feronian Felicia DSM (EUR f 24)NOM

Rurok "Selma" 27.8.2022, Karkkila

Tuomarit: Minna Krogh (EUR n, EUR e, EUR n 22, EUR n 23, EUR e 22, EUR f 22), Henry Hornell (EUR ds, EUR a 22, EUR a 23, EUR f 23, EUR f 24, EUR g 23), Wendel Stoop (EUR n 24, EUR a 24, EUR d 22, EUR ns 22, EUR ns 23, EUR as 23)

Eurooppalaisia 21 kpl

IC Lionstyle Onnenoikku (EUR e)IC
SC Pinkkitassun Yannick JW (EUR a 23)NOM
IC Pinkkitassun Paula (EUR f 22)IC
IC Pinkkitassun Tove (EUR g 23)IC
SP SC Feronian Felicia DSM (EUR f 24)BOX-vet

Rurok "Kyösti" 27.8.2022, Karkkila

Tuomarit: Sebastian Pruchniak (EUR e, EUR ns, EUR n 23, EUR a 23, EUR a 24, EUR e 22, EUR f 23, EUR ns 22, EUR ns 23, EUR as 23), Eric Reijers (EUR ds, EUR n 22, EUR a 22, EUR f 22, EUR g 23), Anna Wilczek (EUR d, EUR f 24)

Eurooppalaisia 21 kpl

CH Lumihelmen Lempeä Leipuri (EUR n 22)CH
PR Katinhännän Kielo Kanteletar (EUR n 23)NOM
SC Pinkkitassun Yannick JW (EUR a 23)SC, NOM
IC Pinkkitassun Yvonne (EUR a 23)BIS
SP IC Pinkkitassun Jóhanna (EUR f 22)SP

Surok 24.7.2022, Lahti

Tuomarit: Joeri Vanrusselt (EUR d, EUR e, EUR f 22, EUR g 23, EUR a 03), Francesco Cinque (EUR g, EUR n 22, EUR a 23, EUR e 22, EUR f 24, EUR ns 22), Michael Edström (EUR f 23, EUR g 24, EUR es 24)

Eurooppalaisia 18 kpl

Katinhännän Perässähiihtäjä Kerttu (EUR n 22)NOM
GIC Pinkkitassun Yannick JW (EUR a 23)NOM
GIP Kontukatin Adalmiina (EUR f 23)GIP

Surok 23.7.2022, Lahti

Tuomarit: Henry Hornell (EUR w 64, EUR n, EUR e, EUR n 22, EUR n 23, EUR e 22, EUR f 22, EUR ns 22, EUR es 24), Ad de Bruijn (EUR a, EUR g, EUR a 23, EUR g 24), Martin Urban (EUR d, EUR n 24, EUR f 23, EUR f 24, EUR a 03)

Eurooppalaisia 28 kpl

IP CH Jondalar (EUR a)IP
SP IC Katinhännän SuurSeikkailija (EUR n 23)SP
CH Pikku-Piun Fiona (EUR n 24)CH
PR IC Pikku-Piun Älsa (EUR a 23)PR
Aurinkokiven Denver (EUR e 22)NOM
SP SC Feronian Felicia DSM (EUR f 24)NOM
CH Pikku-Piun Neo (EUR ns 22)NOM

Porok 3.7.2022, Kempele

Tuomarit: Manuela Centamore (EUR e, EUR a 23, EUR a 03), Veikko Saarela (EUR n 22, EUR f 24), Mira Fonsén (EUR a 22, EUR ns 22)

Eurooppalaisia 9 kpl

CH RuusuLinnan Eleanor (EUR e)CH
GIC Pikku-Piun Gregory Peck (EUR a 22)GIC
GIC Pinkkitassun Yannick JW (EUR a 23)NOM
PR Waputtaren Vito Andolini (EUR a 03)PR
PR Waputtaren Unisieppari Irene (EUR a 03)PR

Porok 2.7.2022, Kempele

Tuomarit: Bobby Funk (EUR n 22), Manuela Centamore (EUR a 22, EUR ns 22), Minna Krogh (EUR a 23, EUR f 24)

Eurooppalaisia 5 kpl

GIC Pinkkitassun Yannick JW (EUR a 23)NOM

Turok "Nimpalhiano" 18.6.2022, Turku

Tuomarit: Katja Patrikainen (EUR n, EUR a, EUR d, EUR ns, EUR ds, EUR n 22, EUR n 24, EUR a 22, EUR a 23, EUR d 22, EUR f 23, EUR f 24, EUR ns 22, EUR ns 23), Sirpa Lindelöf (EUR f, EUR g), Isabelle Maillard Chiavuzzo (EUR e 22, EUR f 22)

Eurooppalaisia 23 kpl

GIC Pinkkitassun Yannick JW (EUR a 23)NOM
Aurinkokiven Denver (EUR e 22)NOM
SP SC Feronian Felicia DSM (EUR f 24)NOM

Turok "Nimpalkauhia" 18.6.2022, Turku

Tuomarit: Nathalie Smits-Peelen (EUR n, EUR d, EUR a 23, EUR f 23, EUR f 24, EUR es 23), Lena Vencliková (EUR a, EUR ds, EUR n 22, EUR n 24, EUR d 22), Joëlle Monney (EUR f, EUR g, EUR ns, EUR a 22, EUR e 22, EUR f 22, EUR ns 22)

Eurooppalaisia 24 kpl

GIC Kissakallion Sheldon (EUR a)GIC
CH Silkkiturkin Wictoria (EUR f)CH
Lumihelmen Lempeä Leipuri (EUR n 22)NOM
GIC Pinkkitassun Saara (EUR d 22)GIC
Aurinkokiven Denver (EUR e 22)NOM
CH Pikku-Piun Eloisa (EUR f 22)CH
IP SC Feronian Neilikka (EUR f 22)IP
IP CH Pinkkitassun Ofelia (EUR f 23)IP

Ykköskissat "C" 12.6.2022, Hämeenlinna

Tuomarit: Linda Knyová (EUR n, EUR e, EUR g, EUR ns 22), Britta Busse (EUR a, EUR n 23, EUR a 23, EUR f 22), Jørgen Billing (EUR a 22, EUR f 23, EUR f 24)

Eurooppalaisia 13 kpl

CH Lionstyle Onnenoikku  (EUR e)CH
GIP Kissakallion Sandra (EUR g)GIP
CH Pikku-Piun Neo (EUR ns 22)CH

Ykköskissat "B" 12.6.2022, Hämeenlinna

Tuomarit: Anna Wijbrands (EUR n, EUR a, EUR n 23, EUR n 24, EUR a 22, EUR a 23, EUR f 23, EUR g 23), Eric Reijers ( EUR e, EUR ns 22), Francesco Cinque (EUR g, EUR f 22, EUR f 24, EUR es 23)

Eurooppalaisia 19 kpl

SP SC Feronian Felicia DSM (EUR f 24)NOM

Isrok 15.5.2022, Kuopio

Tuomarit: Anne Paloluoma (EUR g, EUR a 23, EUR d 22, EUR ns 22), Anna Wilczek (EUR n 22), Carin Sahlberg (EUR e 22, EUR f 24)

Eurooppalaisia 6 kpl

CH Pikku-Piun Naomi (EUR n 22)CH
SP SC Feronian Felicia DSM (EUR f 24)NOM

Isrok 14.5.2022, Kuopio

Tuomarit: Anne Paloluoma (EUR a, EUR f 24), Pia Nyman (EUR g, EUR n 22, EUR a 23)

Eurooppalaisia 5 kpl

SP SC Feronian Felicia DSM (EUR f 24)BIS-vet

Scandinavian Winner 16.-17.4.2022, Tampere

Tuomarit: Henry Hornell (EUR a, EUR g, EUR ds, EUR f 22), Linda Knýová (EUR es, EUR n 22, EUR f 24, EUR ns 22), Francesco Cinque (EUR a 23, EUR f 23, EUR as 23)

Eurooppalaisia 12 kpl

IC RuusuLinnan Esmeralda (EUR es)IC

Ery-Syd 10.4.2022, Helsinki

Tuomarit: Arja Martikainen (EUR n, EUR f 24), Marina Vinkel (EUR n 22, EUR a 22, EUR ns 22), Francesco Cinque (EUR n 23, EUR gs 22)

Eurooppalaisia 6 kpl

Lumihelmen Lempeä Leipuri (EUR n 22)NOM
CH Pinkkitassun Roberta (EUR f 24)CH, NOM
IC Pinkkitassun Xena (EUR gs 22)IC

Ery-Syd 9.4.2022, Helsinki

Tuomarit: Francesco Cinque (EUR n, EUR f 24), Lena Vencliková (EUR n 22, EUR n 23, EUR a 22), Pia Nyman (EUR gs 22)

Eurooppalaisia 6 kpl

SC RuusuLinnan Cool G. (EUR n)SC, NOM
RuusuLinnan Ingrid (EUR n 23)NOM

Rurok "Selma" 2.4.2022, Karkkila

Tuomarit: Marek Chadaj (EUR e, EUR f 24, EUR as 23), Yan Roca Folch (EUR a 23), Anna Wilczek (EUR d 22, EUR f 22, EUR f 23)

Eurooppalaisia 10 kpl

GIC Pinkkitassun Yannick JW (EUR a 23)GIC, NOM
IC Pinkkitassun Yvonne (EUR a 23)IC
PR CH Pinkkitassun Ofelia (EUR f 23)NOM

Rurok "Kyösti" 2.4.2022, Karkkila

Tuomarit: Sirpa Lindelöf (EUR a 23), Ireneusz Pruchniak (EUR e, EUR f 22, EUR f 23), Henry Hornell (EUR d 22, EUR as 23), Sebastian Pruchniak (EUR f 24)

Eurooppalaisia 10 kpl

IC Pinkkitassun Yannick JW (EUR a 23)NOM
IC Pinkkitassun Saara (EUR d 22)NOM
GIP IC Pinkkitassun Jóhanna (EUR f 22)NOM
SP SC Feronian Felicia DSM (EUR f 24)NOM
Pinkkitassun Zofia (EUR as 23)NOM
PR SC Feronian Neilikka (EUR f 22)PR

Kes-Kis "Toini" 27.3.2022, Laukaa

Tuomarit: Minna Krogh (EUR ns), Pia Nyman (EUR a 22, EUR f 24), Jørgen Billing (EUR a 23)

Eurooppalaisia 4 kpl

IC Pikku-Piun Gregory Peck (EUR a 22)BIS
SP SC Feronian Felicia DSM (EUR f 24)NOM

Kes-Kis "Mirjam" 27.3.2022, Laukaa

Tuomarit: Satu Hämäläinen (EUR ns, EUR f 24), Pam DelaBar (EUR a 22), Lone Lund (EUR a 23)

Eurooppalaisia 4 kpl

IC Pikku-Piun Gregory Peck (EUR a 22)IC
SP SC Feronian Felicia DSM (EUR f 24)NOM

Surok 13.3.2022, Järvenpää

Tuomarit: Marteinn Tausen (EUR a 23, EUR d 22, EUR f 23), Jørgen Billing (EUR f 22, EUR f 24, EUR g 23, EUR gs 22)

Eurooppalaisia 9 kpl

SP SC Feronian Felicia DSM (EUR f 24)NOM
CH Pinkkitassun Xena (EUR gs 22)NOM

Surok 12.3.2022, Järvenpää

Tuomarit: Kristof van Roy (EUR e, EUR f, EUR f 22, EUR g 23, EUR gs 22), Ulrika Eriksson (EUR a 23, EUR f 23, EUR ns 22), Sirpa Lindelöf (EUR d 22, EUR f 24)

Eurooppalaisia 13 kpl

CH Silkkiturkin Winston (EUR e)CH
IC Pinkkitassun Yannick JW (EUR a 23)BIS
IP Kontukatin Adalmiina (EUR f 23)NOM
PR CH Pinkkitassun Ofelia (EUR f 23)PR

URK 6.3.2022, Askola

Tuomarit: Sanna Hietala (EUR n 22, EUR a 23, EUR f 24, EUR ns 22), Eric Reijers (EUR d 22, EUR gs 22), Ad de Bruijn (EUR f 22)

Eurooppalaisia 9 kpl

Lumihelmen Lempeä Leipuri (EUR n 22)NOM
GIP IC Pinkkitassun Jóhanna (EUR f 22)GIP
SP SC Feronian Felicia DSM (EUR f 24)NOM

URK 5.3.2022, Askola

Tuomarit: Katja Patrikainen (EUR n 22, EUR a 23, EUR f 23, EUR f 24, EUR g 23, EUR ns 22), Sanna Hietala (EUR d 22, EUR f 22, EUR gs 22)

Eurooppalaisia 10 kpl

CH Pinkkitassun Yvonne (EUR a 23)CH
SP SC Feronian Felicia DSM (EUR f 24)BIS
CH Pinkkitassun Tove (EUR g 23)CH

Felix 19.2.2022, Tallinna (2 näyttelyä)

Tuomarit: Olga Komissarova (EUR a 23), Marina Vinkel (EUR a 23)

Eurooppalaisia 1 kpl

IC Pinkkitassun Yannick JW (EUR a 23)IC, NOM