Näyttelytuloksia 2018

Päivitetty - Uppdaterad - Updated 2.12.2018

2.12.2018 Isrok, Kuopio

Tuomarit: Vladimir Isakov (EUR w 62, EUR a 22, EUR d 24, EUR f 24), Sabine Mösch (EUR n 03, EUR g 03)

Eurooppalaisia 6 kpl

SP SC Feronian Felicia (EUR f 24)NOM
Waputtaren Ilona Amélie Emeljanintytär (EUR n 03)NOM
CH Waputtaren Angelika Enkelten Markiisitar (EUR g 03)CH

 

1.12.2018 Isrok, Kuopio

Tuomarit: Robert Nowak (EUR w 62, EUR a 22, EUR d 22), Linda Knýová (EUR d 24, EUR f 24, EUR n 03), Thea Friškovec (EUR f 22), Vladimir Isakov (EUR as 22, EUR n 02 62, EUR a 03, EUR a 02 64, EUR g 03)

Eurooppalaisia 12 kpl

SP GIC Paavo (EUR w 62)BIS-vet
Feronian Opium (EUR a 22)NOM
SC Feronian Kesäleimu (EUR d 22)NOM
SC Feronian Di'Anna (EUR d 24)NOM
IC Feronian Neilikka (EUR f 22)IC
SP SC Feronian Felicia (EUR f 24)BIS
SP SC Feronian Excelsior (EUR as 22)NOM

 

25.11.2018 Turok, Turku

Tuomarit: Glenn Sjöbom (EUR n), Pia Nyman (EUR d, EUR ns, EUR f 24), Veikko Saarela (EUR e, EUR f, EUR d 22, EUR d 24, EUR g 24, EUR as 22), Karl Preiss (EUR n 22, EUR d 23)

Eurooppalaisia 15 kpl

SP Sireenin Aamunkoi (EUR n)NOM
SP SC Feronian Excelsior (EUR as 22)NOM

 

24.11.2018 Turok, Turku

Tuomarit: Minna Krogh (EUR d, EUR n 22, EUR e 22, EUR as 22), Mira Fonsén (EUR e, EUR a 24, EUR d 24, EUR f 24), Carin Shlberg (EUR ns, EUR d 22), Fabio Brambilla (EUR n 23, EUR d 23)

Eurooppalaisia 13 kpl

SP SC Feronian Excelsior (EUR as 22)NOM

 

27.-28.10.2018 WW, Tampere

Tuomarit: Eric Reijers (EUR w 62, EUR n), Vladimir Isakov (EUR g, EUR n 23, EUR d 22, EUR f 23, EUR f 24, EUR g 24), Thea Friškovec (EUR ns, EUR n 24, EUR a 24, EUR as 22), Fabio Brambilla (EUR n 22, EUR a 23, EUR d 24, EUR e 23, EUR f 22, EUR g 03), Petra Cerná (EUR ns 23)

Eurooppalaisia 34 kpl

IC Pikku-Piun Noita Nokinenä (EUR n 22)IC
SC Pikku-Piun Raparperi (EUR n 23)SC
CH Pikku-Piun Quintessa (EUR a 23)BIV
CH Pikku-Piun Quintus (EUR a 24)CH
IC Silkkiturkin Samettikukka (EUR d 22)BIV
IP IC Pinkkitassun Kristiina (EUR e 24)IP
SP SC Feronian Felicia (EUR f 24)NOM

 

13.10.2018 Ykköskissat, Hartola

Tuomarit: Juan José Martinez Vizcaino (EUR d 22, EUR f 24), Joeri Vanrusselt (EUR d 24, EUR as 22)

Eurooppalaisia 4 kpl

SC Feronian Di'Anna (EUR d 24)BIS
SP SC Feronian Excelsior (EUR as 22)NOM

 

30.9.2018 URK, Askola

Tuomarit: Juan José Martinez Vizcaino (EUR d 24, EUR g 24), Steven Jones (EUR f 23, EUR f 24)

Eurooppalaisia 3 kpl

SP SC Feronian Felicia (EUR f 24)BIS

 

29.9.2018 URK, Askola

Tuomarit: Helene Reiter (EUR n 22, EUR d 22), Donatella Mastrangelo (EUR n 23, EUR d 24, EUR e 23, EUR f 22, EUR f 23, EUR f 24, EUR g 22)

Eurooppalaisia 10 kpl

SP SC Casimirrin Eulalia DSM (EUR n 22)NOM
SP SC Feronian Felicia (EUR f 24)BIS
PR SC Pinkkitassun Gertrude (EUR g 22)PR

 

23.9.2018 Ery-Syd, Helsinki

Tuomarit: Linda Knýová (EUR as, EUR n 22, EUR n 23, EUR a 23, EUR a 24), Pia Nyman (EUR d 24, EUR f 22, EUR f 23, EUR f 24), Martin Urban (EUR g 24, EUR ns 22, EUR ns 23)

Eurooppalaisia 22 kpl

Pikku-Piun Sihteeri Neiti Näpsä (EUR n 22)BIV
CH Pikku-Piun Quintessa (EUR a 23)CH
CH Feronian Neilikka (EUR f 22)CH
SP SC Feroian Felicia (EUR f 24)NOM
Pikku-Piun Uriah Heep (EUR ns 22)BIV
GIP Katinhännän Leonard Nimoy (EUR ns 23)BIV

 

22.9.2018 Ery-Syd, Helsinki

Tuomarit: Martin Urban (EUR n 22, EUR a 24, EUR d 22, EUR d 24, EUR as 23, EUR es 24), Olga Komissarova (EUR a 23, EUR e 23, EUR e 24, EUR f 23, EUR f 24, EUR g 23), Hanne Sofie Sneum (EUR ns 23)

Eurooppalaisia 20 kpl

CH Himmelintähden Ellinoora (EUR a 23)CH
SP SC Kissakallion Iscador (EUR a 24)BIS, BIS-vet
IC Silkkiturkin Samettikukka (EUR d 22)BIV, BIS
SP SC Katinhännän Survivor Amber (EUR ns 23)NOM
CH Himmelintähden Ainoo Penni (EUR as 23)CH
PR Himmelintähden Et (EUR es 24)PR

 

2.9.2018 Pirok, Tampere

Tuomarit: Marcin Biernaczyk (EUR ns), Marco Scaglia (EUR n 22), Anna Wijbrands (EUR a 24, EUR f 24)

Eurooppalaisia 4 kpl

Pikku-Piun Selma Taateli (EUR n 22)NOM
SP SC Feronian Felicia (EUR f 24)SP

 

1.9.2018 Pirok, Tampere

Tuomarit: Marco Scaglia (EUR n, EUR d 22, EUR f 24, EUR as 22), Anna Wijbrands (EUR n 22, EUR n 24, EUR d 24, EUR e 22, EUR g 24), Kristof van Roy (EUR a 24)

Eurooppalaisia 11 kpl

SP SC Casimirrin Eulalia DSM (EUR n 22)BIS-vet
SP SC Kissakallion Iscador (EUR a 24)BIS
GIP SC Feronian Felicia (EUR f 24)NOM
IP SC Sireenin Amity (EUR g 24)IP
SP SC Feronian Excelsior (EUR as 22)NOM

 

25.8.2018 Rurok, Vantaa

Tuomarit: Wendel Stoop (EUR n 22, EUR d 24, EUR e 23, EUR f 22, EUR f 24), Anne Veland (EUR a 23, EUR a 24, EUR d 22, EUR f 23, EUR es 24)

Eurooppalaisia 11 kpl

SP SC Kissakallion Iscador (EUR a 24)BOX-vet
IC Silkkiturkin Samettikukka (EUR d 22)NOM
PR IC Pinkkitassun Kristiina (EUR e 23)PR

 

18.8.2018 Felix, Tallinna

Tuomarit: Elena Noskova (EUR n 23)

Eurooppalaisia ? kpl

GIP Pikku-Piun Baby Brown (EUR n 23)GIP, NOM

 

5.8.2018 Kes-Kis, Pieksämäki

Tuomarit: Anna Wilczek (EUR d 22, EUR d 24, EUR f 24, EUR as 22), Pia Nyman (EUR n 03)

Eurooppalaisia 5 kpl

GIP SC Feronian Felicia (EUR f 24)NOM

 

4.8.2018 Kes-Kis, Pieksämäki

Tuomarit: Satu Hämäläinen (EUR n 23), Britta Busse (EUR d 22, EUR d 24, EUR f 24, EUR as 22)

Eurooppalaisia 5 kpl

SC Feronian Di'Anna (EUR d 24)NOM
GIP SC Feronian Felicia (EUR f 24)NOM

 

15.7.2018 Surok, Kerava

Tuomarit: Minna Krogh (EUR n, EUR n 22, EUR e 23, EUR f 22, EUR ns 22, EUR fs 23), Dietmar Sagurski (EUR d, EUR ns, EUR a 24, EUR d 24), Martin Urban (EUR ds, EUR n 23, EUR a 23, EUR e 24, EUR f 24)

Eurooppalaisia 20 kpl

CH Pikku-Piun Noita Nokinenä (EUR n 22)BIV
SP SC Kissakallion Iscador (EUR a 24)BIS, BOX-vet
Pikku-Piun Rock and Roll (EUR f 22)NOM
GIP SC Feronian Felicia (EUR f 24)NOM
Pikku-Piun Sepe Susi (EUR ns 22)NOM

 

14.7.2018 Surok, Kerava

Tuomarit: Anna Wilczek (EUR n, EUR g, EUR n 22, EUR n 23, EUR e 23, EUR f 23, EUR f 24, EUR fs 23), Vladimir Isakov (EUR a 23, EUR a 24, EUR d 23, EUR f 22, EUR es 24), Martin Urban (EUR d 22, EUR d 24, EUR g 22, EUR as 23)

Eurooppalaisia 22 kpl

SP SC Kissakallion Iscador (EUR a 24)SP, BIS, BIS-vet
GIP SC Feronian Felicia (EUR f 24)NOM

 

8.7.2018 Porok, Kempele

Tuomarit: Katja Patrikainen (EUR w 62, EUR d 24, EUR f 24, EUR d 02 64)

Eurooppalaisia 4 kpl

SP GIC Paavo (EUR w 62)BOX-vet

 

7.7.2018 Porok, Kempele

Tuomarit: Veikko Saarela (EUR W 62, EUR d 24), Katja Patrikainen (EUR d 23), Martti Peltonen (EUR f 24)

Eurooppalaisia 4 kpl

GIP SC Feronian Felicia (EUR f 24)GIP, NOM

 

1.7.2018 Calmare Kattklubb, Kalmar

Tuomarit:Nathalie Smits-Peelen (EUR d 22)

Eurooppalaisia 1 kpl

IC Silkkiturkin Samettikukka (EUR d 22)IC

 

30.6.2018 Calmare Kattklubb, Kalmar

Tuomarit: Britta Busse (EUR n 22, EUR ns 22), Magdalena Kudra (EUR n, EUR d 22)

Eurooppalaisia 7 kpl

CH Silkkiturkin Samettikukka (EUR d 22)NOM

 

17.6.2018 Uppsala Kattklubb, Uppsala

Tuomarit: Kristof van Roy (EUR ns, EUR n 22, EUR a 23, EUR ns 23)

Eurooppalaisia 5 kpl

SP SC Casimirrin Eulalia DSM (EUR n 22)BIS, BIS-vet

 

17.6.2018 Solkatten, Skellefteå

Tuomarit: Fabio Brambilla (EUR f 24)

Eurooppalaisia 1 kpl

IP SC Feronian Felicia (EUR f 24)NOM

 

16.6.2018 Uppsala Kattklubb, Uppsala

Tuomarit: Glenn Sjöbom (EUR ns, EUR n 22, EUR a 23, EUR ns 23)

Eurooppalaisia 5 kpl

IP IC Katinhännän Time Detective Steel (EUR ns)IP
SP SC Casimirrin Eulalia DSM (EUR n 22)BIS, BIS-vet
IC Pikku-Piun Ihana Ilona (EUR a 23)IC
GIC Lumihelmen Giulio Gatti (EUR ns 23)GIC

 

16.6.2018 Solkatten, Skellefteå

Tuomarit: Thea Friškovec (EUR f 24)

Eurooppalaisia 1 kpl

IP SC Feronian Felicia (EUR f 24)NOM

 

9.6.2018 Baltic Winner, Tallinna

Tuomarit: Aleksei Shchukin (EUR f, EUR g 24), Vladimir Isakov (EUR f 24)

Eurooppalaisia 3 kpl

IP IC Sireenin Anarchy (EUR f 24)IP
PR SC Sireenin Amity (EUR g 24)PR, NOM

 

19.5.2018 Pirok Red, Ylöjärvi

Tuomarit: Katja Patrikainen (EUR g, EUR f 22, EUR f 23, EUR f 24, EUR g 22, EUR as 22), Alexandru Adrian Dragota (EUR n 23, EUR n 24, EUR d 22), Bobby Funk (EUR d 24)

Eurooppalaisia 15 kpl

IP Pikku-Piun Baby Brown (EUR n 23)BIS
SP SC Feronian Excelsior (EUR as 22)NOM

 

19.5.2018 Pirok Black, Ylöjärvi

Tuomarit: Ulrika Eriksson (EUR g, EUR n 23, EUR d 22, EUR f 24), Sirpa Lindelöf (EUR n 24, EUR f 23, EUR g 22), Robert Nowak (EUR d 24, EUR as 22), Petra Šnajdrová (EUR f 22)

Eurooppalaisia 15 kpl

IP Pikku-Piun Baby Brown (EUR n 23)NOM
SC Kissakallion Magdalena (EUR n 24)NOM
Kissakallion Ronaldo (EUR n 24)NOM
SP EC Mäkikatin Pikasso (EUR n 24)NOM
CH Silkkiturkin Samettikukka (EUR d 22)CH, BIS
Pinkkitassun Ofelia (EUR f 23)NOM
SP SC Feronian Excelsior (EUR as 22)NOM

 

13.5.2018 Poh-Kis, Lapua

Tuomarit: Magdalena Kudra (EUR a, EUR ns 22, EUR ns 23, EUR as 22, EUR g 02 64), Marteinn Tausen (EUR n 22, EUR d 22, EUR d 24), Juan José Martinez Vizcaino (EUR ns, EUR f 24)

Eurooppalaisia 10 kpl

SP SC Casimirrin Eulalia DSM (EUR n 22)NOM, BIS-vet
SC Feronian Kesäleimu (EUR d 22)SC
SC Feronian Di'Anna (EUR d 24)NOM

 

12.5.2018 Poh-Kis, Lapua

Tuomarit: Marteinn Tausen (EUR a, EUR ns, EUR f 24, EUR ns 22, EUR as 22), Juan José Martinez Vizcaino (EUR n 22), Anne Paloluoma (EUR d 22, EUR d 24, EUR ns 23)

Eurooppalaisia 10 kpl

IP SC Feronian Felicia (EUR f 24)NOM
SP SC Feronian Excelsior (EUR as 22)SP, BIS

 

22.4.2018 Rurok, Helsinki

Tuomarit: Henry Hornell (EUR n 22, EUR n 23, EUR d 22, EUR ns 22, EUR as 22, EUR gs 22), Joëlle Monney Pillonel (EUR a 23, EUR d 24, EUR f 22, EUR f 23, EUR f 24, EUR as 23), Aina Hauge (EUR a 24, EUR g 03)

Eurooppalaisia 19 kpl

CH Pikku-Piun Noita Nokinenä (EUR n 22)CH
Katinhännän Kielo Kanteletar (EUR n 23)NOM
PR IC Katinhännän SuurSeikkailija (EUR n 23)PR
Kuukissan Erendis (EUR as 23)NOM
CH Katinhännän Jyn Erso Scarif (EUR gs 23)CH

 

21.4.2018 Rurok, Helsinki

Tuomarit: Nurit Pahl (EUR n, EUR d, EUR g, EUR a 23, EUR e 23, EUR f 23, EUR f 24), Carin Sahlberg (EUR a, EUR n 22, EUR a 24, EUR as 22), Marek Chadaj (EUR e, EUR ds, EUR n 23, EUR d 22, EUR d 24, EUR e 24, EUR f 22, EUR ns 22, EUR ns 23, EUR as 23, EUR g 03)

Eurooppalaisia 27 kpl

CH Lustily Musta Aukko (EUR n)CH
CH Vinhaviiksen Murunen (EUR g)CH
CH Lustily Supernova (EUR n 22)CH
IC Ruusulinnan Candy Cane (EUR n 23)IC
GIC Feronian Kesäleimu (EUR d 22)NOM
GIC Kontukatin Amanda (EUR f 23)GIC
IP SC Feronian Felicia (EUR f 24)IP
CH Lumihelmen Ilopilleri (EUR ns 22)CH
SP SC Katinhännän Survivor Amber (EUR ns 23)BIV

 

8.4.2018 Turok, Turku

Tuomarit: Katja Patrikainen (EUR d, EUR d 24, EUR g 24), Carin Sahlberg (EUR ds, EUR ns 22), Kristof van Roy (EUR d 23, EUR ns 23)

Eurooppalaisia 8 kpl

PR Ruusulinnan Björn (EUR ds)PR

 

7.4.2018 Turok, Turku

Tuomarit: Svetlana Stoliarova (EUR d, EUR f 24, EUR g 24, EUR ns 22), Katja Patrikainen (EUR ds, EUR n 23, EUR n 24, EUR a 23, EUR a 24, EUR d 23, EUR ns 23), Kristof van Roy (EUR d 24, EUR as 23)

Eurooppalaisia 12 kpl

IP Pikku-Piun Baby Brown (EUR n 23)NOM
GIP SC Kissakallion Iscador (EUR a 24)NOM, BIS-vet
PR IC Sireenin Anarchy (EUR f 24)NOM
Lumihelmen Ilopilleri (EUR ns 22)NOM

 

25.3.2018 Kes-Kis, Jyväskylä

Tuomarit: Olga Komissarova (EUR n 22, EUR d 22, EUR f 24, EUR as 22), Katja Patrikainen (EUR d 24, EUR ns 22, EUR g 03)

Eurooppalaisia 7 kpl

SP SC Casimirrin Eulalia (EUR n 22)BIS
GIC Feronian Kesäleimu (EUR d 22)BIS

 

24.3.2018 Kes-Kis, Jyväskylä

Tuomarit: Katja Patrikainen (EUR n 22, EUR d 22, EUR f 24, EUR as 22, EUR n 03), Jaana Jyrkinen (EUR d 24, EUR ns 22, EUR g 03), Katia Pocci (EUR f 22, EUR g 02 64)

Eurooppalaisia 11 kpl

SP SC Casimirrin Eulalia (EUR n 22)BIS
CH Pinkkitassun Noomi (EUR d 22)CH
SC Feronian Di'Anna (EUR d 24)BIS
PR SC Feronian Felicia (EUR f 24)PR

 

4.3.2018 Urk, Siuntio

Tuomarit: Aliosha Romero (EUR f, EUR f 22, EUR ns 23), Marcin Biernaczyk (EUR ns, EUR n 22, EUR n 23, EUR a 23, EUR f 24, EUR as 23, EUR ds 23)

Eurooppalaisia 10 kpl

GIP Siiri (EUR f)GIP
PR IC Katinhännän Time Detective Steel (EUR ns)NOM
SP SC Casimirrin Eulalia (EUR n 22)BOX-vet
Katinhännän Kielo Kanteletar (EUR n 23)NOM
SC Feronian Felicia (EUR f 24)NOM
CH Katinhännän Constanze Mozart (EUR ns 23)CH
PR Blueberry Wildstar (EUR as 23)PR

 

3.3.2018 Urk, Siuntio

Tuomarit: Stéphanie Serrai (EUR d, EUR n 23, EUR d 22, EUR f 23, EUR f 24, EUR a 02 64), Marcin Biernaczyk (EUR f 22)

Eurooppalaisia 9 kpl

IP Pikku-Piun Baby Brown (EUR n 23)NOM
GIC Pinkkitassun Harvey (EUR d 22)GIC

 

18.2.2018 Ery-Syd, Helsinki

Tuomarit: Bobby Funk (EUR a, EUR f, EUR n 22, EUR n 23, EUR a 23), Martin Urban (EUR d 24, EUR f 22, EUR f 23, EUR ns 23)

Eurooppalaisia 12 kpl

CH Waputtaren Heimoveli Maffeo (EUR a)CH
SP SC Casimirrin Eulalia (EUR n 22)BIS-vet

 

17.2.2018 Ery-Syd, Helsinki

Tuomarit: Olga Komissarova (EUR a, EUR a 24, EUR d 22, EUR d 24, EUR f 22, EUR f 23, EUR as 23, EUR ds 23, EUR d 02 64)

Eurooppalaisia 9 kpl

GIP SC Kissakallion Iscador (EUR a 24)BIS, BOX-vet

 

4.2.2018 Satakissa, Pori

Tuomarit: Ireneusz Pruchniak (EUR e, EUR ns, EUR f 22), Jurgita Gustaitiene (EUR g 24, EUR ns 22, EUR ns 23)

Eurooppalaisia 8 kpl

GIP SC Taikapeikon Armas P. (EUR ns)BIS
SP CH Pinkkitassun Bette (EUR f 22)BIS-vet
CH Sireenin Coming Right Along (EUR g 24)CH
SC Sireenin Amity (EUR f 24)NOM
Lumihelmen Ilopilleri (EUR ns 22)NOM

 

3.2.2018 Satakissa, Pori

Tuomarit: Jurgita Gustaitiene (EUR e, EUR ns, EUR f 22), Marek Chadaj (EUR ns, EUR ns 23)

Eurooppalaisia 6 kpl

SP CH Pinkkitassun Bette (EUR f 22)NOM, BIS-vet

 

28.1.2018 Surok, Lahti

Tuomarit: Olga Komissarova (EUR n 22, EUR d 24, EUR gs 23), Adrian Alexandru Dragota (EUR a 24, EUR n 03, EUR g 03), Donatella Mastrangelo (EUR a 23, EUR f 22, EUR as 23, EUR gs 24)

Eurooppalaisia 13 kpl

CH Pikku-Piun Dunedain (EUR n 22)CH
Pikku-Piun Noita Nokinenä (EUR n 22)BIV
Pikku-Piun Quintessa (EUR a 23)BIS
GIP SC Kissakallion Iscador (EUR a 24)NOM, BIS-vet
SC Feronian Di'Anna (EUR d 24)NOM
CH Katinhännän Lyra Galen Jedha (EUR gs 24)CH

 

27.1.2018 Surok, Lahti

Tuomarit: Anne Veland (EUR n, EUR ds, EUR d 22, EUR gs 24, EUR n 03, EUR g 03), Adrian Alexandru Dragota (EUR d, EUR n 23, EUR d 24, EUR as 23), Anne Paloluoma (EUR a 24, EUR f 22, EUR as 22, EUR gs 23, EUR a 02 62, EUR a 03)

Eurooppalaisia 25 kpl

SC Maahinen (EUR d)BIV
GIP SC Kissakallion Iscador (EUR a 24)BIS, BIS-vet
Silkkiturkin Samettikukka (EUR d 22)BIV
CH Waputtaren Pow-Wow Penelope (EUR n 03)CH

 

21.1.2018 Porok, Kempele

Tuomarit: Anna Wilczek (EUR n 23, EUR as 22), Marcin Biernaczyk (EUR ns, EUR n 22, EUR a 23, EUR d 22, EUR ns 23, EUR a 03)

Eurooppalaisia 9 kpl

GIP SC Taikapeikon Armas P. (EUR ns)NOM
CH Pikku-Piun Ihana Ilona (EUR a 23)CH
GIC Feronian Kesäleimu (EUR d 22)NOM
GIP SC Feronian Excelsior (EUR as 22)BIS
PR Waputtaren Ututyttö Terhenneito (EUR a 03)PR

 

20.1.2018 Porok, Kempele

Tuomarit: Anna Wilczek (EUR ns, EUR n 22, EUR a 23, EUR d 22, EUR a 03, EUR d 02 62), Marcin Biernaczyk (EUR n 23, EUR as 22), Marteinn Tausen (EUR ns 23)

Eurooppalaisia 10 kpl

GIP SC Taikapeikon Armas P. (EUR ns)BIS
PR IC Katinhännän TIme Detective Steel (EUR ns)PR

 

14.1.2018 Felix, Tallinna

Tuomarit: Joeri Vanrusselt (EUR n), Kristof Van Roy (EUR n 23)

Eurooppalaisia 2 kpl

CH RuusuLinnan Candy Cane (EUR n 23)NOM
IC RuusuLinnan Cool G. (EUR n)IC

 

13.1.2018 Felix, Tallinna

Tuomarit: Joeri Vanrusselt (EUR n 23), Kristof Van Roy (EUR n)

Eurooppalaisia 2 kpl

CH RuusuLinnan Candy Cane (EUR n 23)CH, NOM